Kompletný sortiment pre jazierka

Zdieľanie polohy na Google maps
Poloha

Stalo sa Vám už niekedy, že Vás mal prísť navštíviť nejaký Váš známy, kamarát / kamrátka alebo zákazník, ktorý u Vás ešte nikdy predtým nebol, nadiktovali ste mu presnú adresu a on Vás aj tak nevedel nájsť bez toho, aby ste ho po telefóne navigovali napriekt tomu, že mal navigáciu?

Nie je nič nezvyčajné, keď navigácia po zadaní adresy nič nenájde, resp. nájde len ulicu, obec, či mesto, ale nie požadované konkrétne miesto (konkrétnu adresu).

Dobrým a spoľahlivým riešením je poslať GPS súradnice miesta, ktoré si návšteva "naťuká" do navigácie a tá ju privedie presne na toto miesto. GPS súradnice získate napríklad na Google maps, kliknutím pravým tlačidlom myši na požadované miesto. Na vrchu menu, ktoré sa Vám po kliknutí zobrazí, uvidíte GPS súradnice. Kliknutím na ne sa Vám skopírujú do schránky a Vy ich viete potom pomocou ctrl+v vložiť napríklad do e-mailu alebo kdekoľvek inde.

GPS súradnice

Druhou možnosťou je poslať link (odkaz) na konkrétnu polohu. Postup je podobný ako predtným, ale namiesto súradníc kliknete na položku "Čo je tu?"

Google maps Čo je tu?

Následne sa Vám zobrazí okno s názvom miesta a GPS súradnicami. Keď na jedno z toho kliknete, zobrazí sa Vám na ľavej strane okno s ponukou.

Google maps Názov polohy

Vyberiete možnosť "Zdieľať" a v ďalšom zobrazenom okne už len kliknete na "Kopírovať odkaz".

Google maps Odkaz na polohu

Ten, komu takýto odkaz pošlete, už nemusí nikde nič vpisovať alebo zadávať. Jednoducho klikne na odkaz a následne sa mu otvoria Google maps s konkrétnym miestom. Ak by na takýto odkaz klikol vo svojom smartfóne, otvorí sa mu aplikácia Google maps, kde môže rovno zvoliť možnosť "Navigovať".