Metarex M 100g – Moluskocíd proti slimákom a slizniakom

Cena s DPH :
2,20 €
Cena bez DPH:
1,83 €
Cena s DPH :
57,05 Kč
Cena bez DPH:
47,54 Kč
Cena s DPH :
9,20 Pln
Cena bez DPH:
7,66 Pln
Obj. čislo:
321401729
Dostupnosť:
Na sklade: 9 ks

Metarex M 100g – Moluskocíd proti slimákom a slizniakom

EAN8586002988574
Hmotnosť100 g
Tovarová skupinaB

Granulovaná návnada proti slimákom a slizniakom.

Pôsobenie
Prípravok je zo skupiny karbamátov a je škodcami veľmi dobre prijímaný. Je stály voči poveternostným vplyvom.

Návod
Používa sa v dávke 0,5g/m2 pre aplikáciu rozhodením na povrch pôdy alebo pre aplikáciu do riadkov. Dávka 0,5g prípravku Metarex M zodpovedá 30 granulám.
Maximálna dávka za rok: 2,8 g/m2

Pokyny pre aplikáciu
Pri vysokom výskyte slimákov sa odporúča opakované ošetrenie.

Intervaly a počet aplikácii
Intervaly medzi aplikáciami: minimálne 5 dní
a) do 7 dní pred sejbou alebo výsadbou: odporúčaná je jedna alebo dve aplikácie
b) pri výsadbe: odporúčaná je jedna aplikácia rozhodením na povrch pôdy
c) pred alebo po vzídení: odporúča sa niekoľko aplikácií až do maximálne povolenej dávky 2,8g/m2 v plodine za rok (pre všetky spôsoby aplikácie)

Stanovenie vhodného termínu pre aplikáciu
Pre stanovenie vhodného aplikačného termínu je potrebné zobrať do úvahy:
- prítomnosť škodcov alebo pravdepodobnosť ich prípadného výskytu
- či sa škodca už vyskytuje na určitej časti plodiny: stratégia bude závisieť na tom, či škodcovia poškodzujú semená, rastliny alebo hľuzy.
Najlepšie výsledky sa dosiahnu v prípade, keď je aplikácia prípravku vykonaná pred vznikom škody alebo výskytom škodcov v poraste plodiny. V prípade jednoročných plodín odporúčame prípravok aplikovať pred ich vzchádzaním. Prípravok aplikujte po dokončení predsejbovej prípravy pôdy. Pre účinnú ochranu proti škodcom je dôležité aplikovať prípravok skôr, ako škodcovia vylezú na plodinu.

Termín aplikácie
Vinič, ríbezľa červená, ríbezľa čierna, egreš, černica, malina
Pri prvých výskytoch škodcu alebo 7 dní pred pučaním plodiny do fázy konca kvitnutia. Aplikuje sa rozhodením na povrch pôdy alebo do riadkov.

Jahoda
Pri prvých výskytoch škodcu alebo 7 dní pred pučaním plodiny do fázy konca kvitnutia. Aplikuje sa rozhodením na povrch pôdy alebo do riadkov.

Zemiaky
Pri prvých výskytoch škodcu alebo 7 dní pred vzchádzaním plodiny do fázy odumretia listov a byle. Aplikuje sa rozhodením na povrch pôdy.

Cvikla, okrúhlica
Pri prvých výskytoch škodcu alebo 7 dní pred sejbou, prípade výsadbou plodiny do fázy kvitnutia 5. listu. Aplikuje sa rozhodením na povrch pôdy.

Karfiol, brokolica, kapusta hlávková, kel ružičkový
Pri prvých výskytoch škodcu alebo 7 dní pred sejbou, prípadne výsadbou plodiny do fázy začiatku tvorby postranných púčikov, začiatku tvorby hlávok. Aplikuje sa rozhodením na povrch pôdy.

Šalát, špenát, bylinky
Pri prvých výskytoch škodcu alebo 7 dní pred sejbou, prípade výsadbou plodiny do fázy zapojenia porastu na 10% alebo od začiatku tvorby hlavičky , dva najmladšie listy sa nerozvinuli. Aplikuje sa rozhodením na povrch pôdy.

Hrach, fazuľa
Pri prvých výskytoch škodcu alebo 7 dní pred výsevom plodiny do fázy rozvinutia 5. pravého listu alebo rozvinutých 5. úponkov. Aplikuje sa rozhodením na povrch pôdy.

Artičoka
Pri prvých výskytoch škodcu alebo 7 dní pred sejbou, prípade výsadbou plodiny do fázy hlavného kvetenstva, ktoré je zhora viditeľné v strede najvyšších listov. Aplikuje sa rozhodením na povrch pôdy.

Kukurica
Pri prvých výskytoch škodcu alebo 7 dní pred výsevom plodiny do fázy rozvinutia 5. pravého listu. Aplikuje sa rozhodením na povrch pôdy.

Trávniky
Pri prvých výskytoch škodcu alebo 7 dní pred výsevom až do kosenia porastu alebo do fázy vegetačného pokoja. Aplikuje sa rozhodením na povrch pôdy.

Okrasné rastliny
Pri prvých výskytoch škodcu alebo 7 dní pred výsevom plodiny prípadne výsadbou plodiny až do rezu kvetín alebo do fázy vegetačného pokoja. Aplikuje sa rozhodením na povrch pôdy.

RW ORAVA na facebooku
Navrch stránky

© 2020 Aquagarden - široká ponuka produktov pre záhradné a kúpacie jazierka