Kompletný sortiment pre jazierka

Akčná ponuka na dnes

Oase PondClear AquaActiv 5 l Čistič jazierka

Akcia -9%
85,70 € s DPH 78 s DPH / ks 65 € bez DPH / ks
Skladom: 1ks
Jazierkový čistič, ktorý viaže minerálne a organické látky spôsobujúce zakalenie vody v záhradnom jazierku. 5 l na 100 000 l vody.
Výrobca:
Obj. čislo:
OA50555
EAN:
4010052505558
Skupina
A

Oase PondClear AquaActiv 5 l Čistič jazierka

Viaže minerálne látky, ktoré spôsobujú zakalenie vody napr. častice zeminy z rastlín. Taktiež viaže organické látky z výkalov rýb a odumretých rastlín (listy a iné časti rastlín).

Čistič jazierka Oase PondClear z uvedených vodu zakaľujúcich častíc vytvára chumáče (vločky). Tieto je potom možné pomocou jazierkového vysávača rýchlo a jednoducho odstrániť.

AquaActiv PondClear pôsobí mimoriadne rýchlo a zlepšuje kvalitu vody v jazierku.

  • zvyšuje priehľadnosť vody - zakalené jazierka budú opäť priehľadne čisté
  • odstraňuje fosfáty
  • účinkuje do niekoľkých hodín
  • ÚČINNOSŤ VOČI MIKROORGANIZMOM: Spoľahlivo pôsobí dokonca aj voči najjemnejšiemu znečisteniu, ktoré už nie je možné filtrovať


5 l prípravku je určené na 100000 l vody.

PondClear viaže plávajúce riasy (zelená voda) a kaly ako častice hliny, zeminu rastlín alebo iné organické plávajúce látky. PondClear z týchto plávajúcich, zakalujúcich častíc tvoria vločky. Tie je potom možné pomocou jazierkového vysávača, podberáka s hustými okami alebo filtračného systému ľahšie odstrániť.

Dávkovanie
PondClear zmiešajte v potrebnom množstve (100 ml stačí na 2000 litrov) s 10 litrami vody z vodovodu a zmes nalejte krhlou na hladinu jazierka. Pred a po použití prípravku PondClear vyčistite filter. Bezpodmienečne odstráňte vzniknutú kašu zo zhluklých vločiek, pretože by inak mohlo dôjsť k nedostatku kyslíka pre rybky.

Pokiaľ z dôvodu zvláštnych vlastností vody nedôjde k tvorbe vločiek, môže byť dávkovanie zvýšené o 50% - 100%.

Pokiaľ bol už v okamihu aplikácie nedostatok kyslíka, môže v zriedkavých prípadoch dôjsť k tvorbe jedovatého kalového plynu.
V takom prípade je nutné osadiť filter aktívnym uhlím alebo nechať vodu v jazierku cirkulovať cez sieťované vrecko s aktívnym uhlím tak dlho, než sa rybky zotavia. Dodatočne je nutné sa postarať o prevzdušnenie alebo použiť OxyPlus.

Zvláštne upozornenie
PondClear sa do vody pridáva, ak je hodnota pH medzi 6,5 a 9,5 (tester) a zmeraná karbonátová tvrdosť je vyššia ako 3° dH.

Určenie karbonátovej tvrdosti
Papierový prúžok krátko ponorte (1 s), mierne oklepte a po 1 minúte odčítajte. Pri hodnotách < 3˚ dH pridávajte do vody OptiPond pred a po aplikácii PondClear. Pri hodnote KH nad 12°dH môže byť potrebné opakované použitie.

Pokiaľ Vaše jazierko obsahuje nitrit (napr. novo zariadené jazierko), alebo pokiaľ test nebol vykonaný, rozhodne najprv skontrolujte, či voda rybkám vyhovuje: Vodou z jazierka naplňte väčšiu nádobu, vložte do nej 2–3 rybky a pridajte PondClear (3 kvapky na liter ). Pozorujte reakciu.

Pri osadení jeserovitými rybami sa použitie PondClear neodporúča, pretože tento druh ojedinele veľmi citlivo reaguje na účinnú látku.

Súvisiace produkty

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Upozorni ma keď cena klesne pod